DUYURULAR

Sanayi Sicil Entegrasyonunda Son Tarih 31 Temmuz 2019


Bilindiği üzere sanayi sicil belgesi olan firmaların tüm sanayi sicil işlemleri  (örn: ilk kayıt,  değişiklik,  yıllık işletme cetveli verilmesi vb.) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Sanayi Sicil Bilgi Sistemi" üzerinden oluşturdukları kullanıcı ve şifre ile elektronik ortamda yapılmaktadır.

01.08.2019 tarihinden itibaren Sanayi Sicil Bilgi Sistemi'ne girişler tamamen E-Devlet üzerinden yapılacak olup, 31.07.2019 tarihine kadar mevcut uygulamaya kullanıcı adı ve şifre kullanılarak giriş yapılabilecektir.

31.07.2019 tarihine kadar E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile giriş yapılarak mevcut işletmeleri ''Belge No ile İşletmeni Getir'' bölümünden kaydedilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Bahse konu uygulama için izlenilmesi gereken adımlar; E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile giriş yapılıp ''Belge No ile İşletmeni Getir'' butonu seçilerek, Firma Vergi Kimlik Numarası, Sanayi Sicil Belge Numarası ve Elektrik Abone Numarası ile işlemi yap bölümü seçildikten sonra firma çağrılır ve kayıtlı işletmelerim alanında firma görünüyorsa eğer entegrasyon işlemi tamamlanmıştır.PRATİK BİLGİLER

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel

FAYDALI LİNKLER

TCMB DÖVİZ KURLARI

HAVA DURUMU

SİTE SAYACI


Ziyaretçi Sayımız: 182641